HORRORANT FILM FESTIVAL
HORRORANT FILM FESTIVAL
HORRORANT FILM FESTIVAL
HORRORANT FILM FESTIVAL
HORRORANT FILM FESTIVAL
HORRORANT FILM FESTIVAL
HORRORANT FILM FESTIVAL
HORRORANT FILM FESTIVAL
HORRORANT FILM FESTIVAL
HORRORANT FILM FESTIVAL
HORRORANT FILM FESTIVAL
HORRORANT FILM FESTIVAL
HORRORANT FILM FESTIVAL

5ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ: ΝΥΧΤΕΣ ΤΡΟΜΟΥ

HORRORANT FILM FESTIVAL

ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

Το 5ο Horrorant Film Festival “ΝΥΧΤΕΣ ΤΡΟΜΟΥ” θα ανοίξει και φέτος τις πύλες του και στην Αλεξανδρούπολη και τον Κινηματογράφο Ηλύσια, σε όλους τους θεατές που επιθυμούν να ζήσουν 6 βράδια γεμάτα αγωνία, ένταση, τρόμο και φυσικά πολύ, πολύ αίμα! Στη φετινή διοργάνωση θα έχετε την ευκαιρία να δείτε 12 ταινίες μεγάλου μήκους, με το Διαγωνιστικό Τμήμα να αναλαμβάνει να σας παρουσιάσει τις καλύτερες απ’ αυτές σε πανελλήνια πρεμιέρα, χωρίς φυσικά να λείπουν και εκείνες που θα έχετε την ευκαιρία να δείτε σε πρώτη πανευρωπαϊκή ή και παγκόσμια προβολή! Από το πρόγραμμα δε γίνεται να λείπουν και οι Ταινίες Μικρού Μήκους με διαμαντάκια απ’ όλο το κόσμο να συνοδεύουν τις προβολές, προσφέροντας το καλύτερο ορεκτικό πριν το κυρίως πιάτο.

Πέμπτη 31/5

20:00:

«Z Fest» του David Cordero. 15’ (Ισπανία)

«Νεκρονομικόν: Το Βιβλίο της Κολάσεως» του Marcelo Schapces. 89’ (Αργεντινή) - Βραβείο Σκηνοθεσίας

22:30:

«No!» των Pedro Maccarone & Max Franco. 12’ (Αργεντινή)

«Trauma» του Lucio A. Rojas. 106’ (Χιλή) - Βραβείο Φωτογραφίας

Παρασκευή 1/6

22:15:

«Το Κουτί» του Άρη Δεληγιαννίδη. 13’ (Ελλάδα)

«Οι Ξεχασμένοι» των Luciano Onetti & Nicolás Onetti. 98’ (Αργεντινή) - Βραβείο Καλύτερων Εφέ

00:30:

«Alleycats» του Alejandro Jiménez. 8’ (Ισπανία)

«Luciferina» του Gonzalo Calzada. 114’ (Αργεντινή) - Βραβείο Καλύτερης Γυναικείας Ερμηνείας

Σάββατο 2/6

22:15:

«Mothers of Luna» του Alicia Albares. 15’ (Ισπανία)

«Ακρότητες» του Marc Martínez Jordán. 80’ (Ισπανία)

00:30:

«9023» των Σωτήρη Πετρίδη & Τάνια Ναναυράκη. 8’ (Ελλάδα)

«Κυνηγοί Βρικολάκων» του Dragos Buliga. 106’ (Ρουμανία) - Βραβείο Καλύτερης Ανδρικής Ερμηνείας

Κυριακή 3/6

20:00:

«Heimlich» του Κώστα Μπακούρη. 19’ (Ελλάδα)

«Ο Φάκελος» του Vladimir Markov. 76’ (Ρωσία)

22:30:

«A Child Outside» του Πάνου Ηλιακόπουλου. 7’ (Ελλάδα) - Βραβείο Καλύτερης Ελληνικής Ταινίας Μικρού Μήκους

«Παγιδευμένοι στο Σενάριο» των Adolfo J. Kolmerer & William James. 120’ (Γερμανία) - Βραβείο Σεναρίου

Δευτέρα 4/6

20:00:

«Out of the Darkness» του Jonas Gramming. 14’ (Σουηδία) - A’ Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους

«Tuftland» του Roope Olenius. 89’ (Φινλανδία) - Βραβείο First Look (Πρωτοεμφανιζόμενου Σκηνοθέτη)

22:30:

«Lion» του Davide Melini. 12’ (Ηνωμένο Βασίλειο)

«Ο Δαίμονας του Λαπλάς» του Giordano Giulivi. 105’ (Ιταλία)

Τρίτη 5/6

20:00:

«Caronte» του Luis Tinoco. 15’ (Ισπανία)

«Ο Δασοφύλακας» του Jenn Wexler. 80’ (Η.Π.Α.)

22:30:

«Drops» της Marina Moreno. 15’ (Ισπανία) – Β’ Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους

«Το Καταραμένο Δωμάτιο» του Ezra Tsegaye. 87’ (Γερμανία)

ΤΙΜΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ:

Ανά προβολή: €5. Ημερήσιο: €7. Διαρκείας: €15 (Περιορισμένος αριθμός εισιτηρίων διαρκείας).

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΒΟΛΩΝ

ΤΡΕΪΛΕΡ